UNIMAT 1 Classic

Cena: 2 761,97 zł 2761.97
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: The Cool Tool
Kod produktu: 160 141

Opis

Unimat 1 Classic The Cool ToolUNIMAT 1 CLASSIC to idealne rozwiązanie zarówno dla początkujących modelarzy, którzy chcą toczyć i frezować, jak i dla pracowni technicznych w szkołach i gimnazjach.
Dołączone instrukcje drukowane na DVD, zawierają wszystkie potrzebne plany i podpowiedzi. Zestaw CLASSIC zawiera wszystkie moduły zestawu BASIC i znacznie, znacznie więcej.

Zestaw [Nr. 160 141] zawiera: Korpus 271mm, korpus 141mm, silnik 12V, bezpieczny zasilacz, wrzeciono, konik, 2 prowadnice poprzeczne, prowadnice wzdłużną, 3 moduły pośrednie, metalowy uchwyt 3-szczękowy, kieł obrotowy, stolik wiertarki, podpórkę dłuta do toczenia drewna, 2 tarcze szlifierskie z papierem ściernym, tuleje zaciskowe Φ 1÷6 mm, frez, wiertło, śrubokret, uchwyty mocujące etc.

Poza standardowymi maszynami zawartymi w UNIMAT 1 CLASSIC, modułowość zestawu pozwala na rozbudowę o kolejne podzespoły spośród bogatej oferty.

Z dodanymi dwoma prowadnicami poprzecznymi i jedną wzdłużną, uchwytem 3-szczękowym i innymi dodatkami można zbudować znacznie więcej niż tylko maszyny zestawu BASIC pokazane poniżej:

Wiertarka ręcznaWiertarka ręczna
Mocowanie wierteł i frezów (Φ 1÷6 mm). Doskonała do wiercenia i grawerowania w trudno dostępnych miejscach.
WyrzynarkaWyrzynarka
Solidna wyrzynarka, która może być używana do wycinania w sklejce, cienkich listwach drewnianych, balsie (20 mm grubości), tworzywach sztucznych, a nawet cienkich arkuszach blachy. Brzeszczot piły nie klinuje się już przy wycinaniu okienek i ostrych kątów.

SzlifierkaSzlifierka
Stacjonarna tarcza szlifierska może służyć zarówno do obróbki wykańczającej detali, jak i ostrzenia narzędzi, począwszy od nożyczek, przez dłuta, noże tokarskie, wiertła, przecinaki, cyrkle traserskie etc. Po odłączeniu od korpusu, może też służyć, jako szlifierka ręczna.
Tokarka do drewna Tokarka do drewna
Ta maszyna z silnikiem małej mocy znakomicie sobie radzi z obróbką klocków drewna zamontowanych w kłach, o rozstawie 135 mm (rozszerzalnych do 324 mm) i średnicy do Φ 50 mm, pozostając bezpieczną dla dzieci.Świeczniki, maszty modeli statków, lufy armat, meble do domków lalek...wszystko można zrobić w prosty sposób.

 

Z zestawu UNIMAT 1 CLASSIC można też zbudować maszyny pokazane poniżej:

Wiertarka współrzędnościowaWiertarka współrzędnościowa
Do precyzyjnego wiercenia pod dowolnym kątem. Umożliwia wiercenie współrzędnościowe w osiach X, Y i Z. Wyposażona w pokrętła z podziałką co 0,1 mm. Marzenie każdego technika.
Frezarka poziomaFrezarka pozioma
Do tworzenia modeli architektonicznych i połączeń wpustowych. Zastosowane tuleje zaciskowe Φ 1 mm do 6 mm umożliwiają frezowanie całkiem na serio. Przez obrócenie prowadnic, możliwa jest również obróbka pod kątem.
Frezarka pionowa
Po zmianie narzędzia na dołączony frez ze stali szybkotnącej, maszyna zamienia się we frezarkę pionową. Można używać dowolnego standardowego frezu Φ 1÷6 mm.
TokarkaTokarka
Możesz toczyć miękkie metale tak, jak narzędziowiec. Prowadnice wzdłużna i poprzeczna wyposażone są w podziałkę umożliwiającą precyzyjną obróbkę. Zbudowana tak, jak profesjonalne maszyny, tokarka UNIMAT umożliwia toczenie w metalach nieżelaznych osi, pierścieni, luf armat i innych typowych części modelarskich i to wszystko samodzielnie. Przestrzeń robocza to 135 mm długości (z możliwością przedłużenia) i prześwitem od osi wrzeciona do korpusu 25 mm.

Parametry

Silnik prędkość obrotowa 20.000 U/min (bez obciążenia)
Wrzeciono zacisk M12/1 z otworem przelotowym Φ 8 mm
Przełożenie 1:6 lub 1:2,3 (odpowiednio 3.333 lub 8.696 U/min)
Prowadnice 2 prowadnice poprzeczne (zakres ruchu 30 mm), 1 prowadnica wzdłużna (zakres ruchu 30 mm, skok śruby 1 mm)
Konik zacisk M12/1 z prowadnicą o zakresie ruchu 15 mm
Zasilanie 110 – 230 VAC, 50/60 Hz, 12 VDC 2A

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl