UNIMAT 1 Basic

Cena: 1 433,57 zł 1433.57
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: The Cool Tool
Kod produktu: 160 100

Opis

Unimat 1 Basic The Cool ToolUNIMAT 1 BASIC to zestaw przeznaczony do obróbki drewna. Mali użytkownicy będą zachwyceni możliwością łatwej realizacji swoich pomysłów przez całkowicie swobodne toczenie i wycinanie kształtów maszynami z prowadzeniem ręcznym. Dzieci i początkujący mogą z łatwością stawiać swoje pierwsze kroki w pracy z drewnem. Zestaw zawiera komponenty umożliwiające złożenie wycinarki, szlifierki ręcznej lub mocowanej, wiertarki ręcznej, i wielu innych kombinacji.
Wszystkie maszyny UNIMAT 1 są przyjazne dla dzieci. Dzięki krótkiemu skokowi brzeszczota wycinarki, mały cieśla nie będzie mógł się skaleczyć. Jednocześnie, możliwość precyzyjnego wycinania konturów usatysfakcjonuje nawet profesjonalistów.

Zestaw zawiera [Nr. 160 100]: Korpus 271 mm, silnik 12V, bezpieczny zasilacz, wrzeciono, konik, 2 moduły pośrednie, wyrzynarkę, kieł obrotowy, podpórkę noża tokarskiego, 2 dyski szlifierskie z papierem ściernym, zestaw tulei zaciskowych Φ 1÷6 mm, dłuto tokarskie, wiertło, śrubokręt, okulary ochronne i szczegółową obrazkową instrukcję budowy i użytkowania maszyn.

Zestaw podstawowy:

Jedyna na świecie wyrzynarka przyjazna dzieciom. Krótki skok i wysoka częstotliwość pracy brzeszczota umożliwiają precyzyjną pracę, zapobiegając skaleczeniom.

  • Ręczna wiertarka
  • Wyrzynarka
  • Szlifierka
  • Tokarka do drewna

Dzięki specjalnej konstrukcji wszystkie maszyny nie stanowią zagrożenia dla dzieci. Zdolne dzieci mogą bezpiecznie tworzyć swoje dzieła już od lat przedszkolnych.

Unimat 1 Basic The Cool Tool The Cool Tool Obróbka drewna The Cool Tool

 

Elementy Zestawu

Wiertarka ręcznaWiertarka ręczna
Mocowanie wierteł i frezów (Φ 1÷6 mm). Doskonała do wiercenia i grawerowania w trudno dostępnych miejscach.
WyrzynarkaWyrzynarka
Solidna wyrzynarka, która może być używana do wycinania w sklejce, cienkich listwach drewnianych, balsie (20 mm grubości), tworzywach sztucznych, a nawet cienkich arkuszach blachy. Brzeszczot piły nie klinuje się już przy wycinaniu okienek i ostrych kątów.

SzlifierkaSzlifierka
Stacjonarna tarcza szlifierska może służyć zarówno do obróbki wykańczającej detali, jak i ostrzenia narzędzi, począwszy od nożyczek, przez dłuta, noże tokarskie, wiertła, przecinaki, cyrkle traserskie etc. Po odłączeniu od korpusu, może też służyć, jako szlifierka ręczna.
Tokarka do drewna Tokarka do drewna
Ta maszyna z silnikiem małej mocy znakomicie sobie radzi z obróbką klocków drewna zamontowanych w kłach, o rozstawie 135 mm (rozszerzalnych do 324 mm) i średnicy do Φ 50 mm, pozostając bezpieczną dla dzieci.Świeczniki, maszty modeli statków, lufy armat, meble do domków lalek...wszystko można zrobić w prosty sposób.

Tarcza z wktemDo jednostronnego mocowania krótkich elementów dłużej średnicy można wykorzystać tarczę z wktem, jak np. podstawka do jajek. Uchwyty z tulejami zaciskowymiDo obróbki cienkich prętów z drewna lub miękkiego metalu o średnicy Φ 1-6 mm można użyć uchwytów z tulejami zaciskowymi, co umożliwi wykonanie bardzo precyzyjnych elementów.

UNIMAT 1 BASIC można w prosty sposób rozbudować do UNIMAT 1 CLASSIC.

Parametry

Silnik prędkość obrotowa 20.000 U/min(bez obciążenia/rpm, 12 V DC)
Wrzeciono zacisk M12/1 z otworem przelotowym Ø 8 mm
Redukcja 1:6 albo 1:2,3 (odpowiednio 3.333 lub 8.696 U/min)
Konik zacisk M12/1 z prowadnicą o zakresie 30 mm)
Zasilanie 110-240V/50-60Hz, 12 V DC, 2A

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl