Program Newton

Cena: 830,00 zł 830.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Zajęcia w szkole

Newton v4 – nowa wersja bezkonkurencyjnego, wielokrotnie nagradzanego oprogramowania dydaktycznego do nauki fizyki

Dzięki oprogramowaniu Newton v4 można uczyć się fizyki w zupełnie nowy sposób, poznając  maszyny proste, mechanikę, kinematykę, dynamikę, termodynamikę i elektryczność na komputerze, w wersji 3D. Newton v4 pozwala interaktywnie - manipulując w 3D elementami, które wyglądają jak prawdziwe - przeprowadzać eksperymenty fizyczne i rozwiązywać problemy.

Wyjątkowe w systemie Newton jest to, że obrazując realistycznie przeprowadzane eksperymenty pozwala on porównywać i weryfikować ich rezultaty w oparciu klasyczne formuły. Dzięki temu uczniowie uświadamiają sobie oczywiste powiązanie pomiędzy światem realnym a jego modelami matematycznymi i rozwijają umiejętności tworzenia modeli. Inną innowacją Newtona jest możliwość sprzężonego modelowania z zakresu mechaniki, elektryczności i optyki.

 

Newton prezentacja Newton Animacja komputerowa

Powtórzmy: wirtualny świat systemu Newton v4  to całkowicie nowa droga w uczeniu się i nauczaniu fizyki – poznawanie i badanie maszyn prostych, kinematyki, dynamiki, mechaniki, termodynamiki, elektryczności i optyki na komputerze, w 3D!

W systemie Newton możliwe jest to, na co pozwalają prawa fizyki, zatem interaktywnie prowadzone eksperymenty we wszystkich swych elementach muszą się mieścić w ich granicach.

Eksperymentujący w Newtonie mają do dyspozycji szeroką gamę przedmiotów ze świata realnego oraz elementów abstrakcyjnych. Są tu zatem do wykorzystania najprostsze bryły geometryczne (prostopadłościan, kula itd.), złożone konstrukcje (statyw, pochylnia, samochód itd.) oraz elementy ograniczające (wiele rodzajów złączy, przegubów i sprężyn).

Aby odkryć zasady działania najrozmaitszych mechanizmów, można korzystać z szerokich zasobów ich wirtualnych elementów 3D, takich jak osie, koła, krążki linowe, koła zębate, zębatki, dźwignie, krzywki, śruby, pasy transmisyjne i in. Można też wielostronnie analizować różnego typu układy mechaniczne, korzystając z sugestywnych animacji Newtona. Uczeń albo zatem sam konstruuje badany mechanizm krok po kroku, albo obserwuje proces jego konstruowania na interaktywnym filmie.

Można ustalać i koordynować parametry fizyczne (masa, sprężystość, tarcie itd.), przyporządkowywać im siły, momenty obrotowe czy prędkości i ustalać relacje między nimi, zgodne z prawami fizyki. Edytor VRML pozwala wirtualnie dodawać do Newtona dowolne obiekty, a także eksportować przeprowadzone doświadczenia w formacie VRML.

 

Newton prezentacja Newton Animacja komputerowa

Newton v4 to także wyjątkowe, innowacyjne narzędzie dydaktyczne do nauki optyki, które pozwala tworzyć różne systemy optyczne i obrazować je fotorealistycznie dzięki raytracingowej grafice najnowszej generacji.

Podstawą do dalszych działań są pliki przykładowe. Można je modyfikować, prowadzić symulacje i tworzyć w prosty sposób zadziwiająco efektowne demonstracje. Wirtualna symulacja wprowadza obiekty w ruch, którym rządzą prawa fizyki, sprawia, że nabierają obrotów, zderzają się ze sobą…

System Newton v4 pozwala ujmować eksperyment z punktu widzenia jednej lub kilku wirtualnych kamer i archiwizować zapis w pliku AVI. Do przykładów można także dodawać opisy, zarówno tekstowe, jak też w postaci obrazów i wzorów.

Korzystając z wykresów można w łatwy sposób mierzyć i oceniać rezultaty eksperymentów, graficznie zestawiając dane wzięte z pomiarów z wynikami obliczeń teoretycznych. Można także zmieniać jednostki wielkości fizycznych.

 

Newton prezentacja Newton Animacja komputerowa

Cechy programu

 1. Pełna zgodość z systemem Vista i Windows 7
 2. Proste maszyny
  1. Dźwignia
  2. Krążek liniowy
  3. Równia pochyła
  4. Klin
  5. Wkręt
 3. Termodynamika
  1. Prawo gazowe (prawo Boyle'a, prawo Charles's, prawo Gay-Lussaca)
  2. Rozszerzalność cieplna
  3. Proces adiabatyczny
 4. Optyka geomatryczna
  1. Soczewki 3D, lustra, pryzmat, itp.
  2. Technologia śledzenia promieniowaniem
  3. Regulowanie parametry odbicia, dyspersji
  4. Obsługa wielu rdzeni
 5. Graficzny edytor równań
  1. Przyjazny dla użytkownika interfejs
  2. Obsługa standardu Unicode
  3. Bogaty format tekstu
  4. Równania zapisywane w formacie MathML i HTLM
  5. Sprawdzanie pisowni
  6. Szybka edycja
  7. Szeroka gama symboli matematycznych: całka, macierz, wektory, operator różniczkowy
 6. Nowe elementy eksperymentu budowlanego (koła pasowe, linowe, itp.)
 7. Nowe eksperymenty (ponad 350 eksperymentów i problemów)
 8. Ulepszony interfejs

Porównanie wersji programu

Porównanie wersji programu Newton


Dokumentacja do pobrania:

Newton User Manuals
Newton Video Tutorials

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl