Lego Edukacja - Energia Odnawialna - zestaw ćwiczeń

Cena: 0,00 zł 0.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: LEGO
Kod produktu: Lego 2009694

Opis

Activity Pack for Renewable Energy Add-on Set

Darmowe oprogramowanie w wersji elektronicznej - do pobrania

Zestaw pozwala uczniom odkryć źródła energii odnawialnej dzięki praktycznym modelom zbudowanym z klocków Lego. Dzięki tym materiałom będą mogli zbadać sposób dostarczania energii, jej przesyłania i magazynowania, a także konwersję i wykorzystanie. Dzięki wykonaniu pomiarów i analizie danych uczniowie mogą opisać i wyjaśnić uzyskane wyniki. Zestaw zawiera wiele zdjęć rzeczywistych urządzeń, pomysły na wprowadzenia do zajęć, notatki dla nauczycieli, arkusze pracy dla uczniów i słowniczek.
Pakiet można wykorzystać z elementami z zestawu edukacyjnego Lego Mindstorms EV3 lub z zestawem Maszyny Proste i Silniki. Omawiane tematy obejmują energię słoneczną, wiatru i wodną.

Curriculum
Zestaw dostarcza 20 45-minutowych lekcji, 4 aktywności do rozwiązania problemów, które pozwolą uczniom na zapoznanie się z 3 głównymi źródłami energii odnawialnej.
Struktura lekcji obejmuje takie tematy jak: badanie dostaw energii, przekazywanie i gromadzenie energii, jej przetwarzanie i konsumpcję. Uczniowie zbierają pomiary i dane, które wykorzystują przy analizie i prezentacji wyników.

Wartości edukacyjne
Z użyciem pakietu uczniowie zapoznają się i zrozumieją ideę odnawialnych źródeł energii pochodzących m.in. z energii solarnej, wiatru i wody. Poznają zasadę działania takich maszyn jak ogniwa słoneczne, turbiny wiatrowe, elektrownie wodne.
Korzystając z zestawu uczniowie projektują i wykonują modele, których zachowanie potem obserwują. Następnie na podstawie swoich spostrzeżeń mogą zmienić projekt i funkcjonalność konstrukcji. Cały proces jest udokumentowany tak, żeby zaprezentować go innym uczniom. Dzięki pracy w grupach dzieci uczą się współpracy i polegania na innych. Każdy z grupy ma do zbudowania swoją część konstrukcji, które dopiero złożone razem dadzą pożądany efekt.

Parametry

Wiek +8 lat
Gwarancja 24 miesiące

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl