Program Newton

Dostępność: na wyczerpaniu
Cena: 830,00 zł 830.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Zajęcia w szkoleNewton oferuje zupełnie nowy sposób nauki i nauczania fizyki, badania prostych maszyn, mechanizmów, kinematyki, dynamiki, termodynamiki, energii elektrycznej i optyki na komputerze w 3D.

Unikalną cechą Newtona jest to, że podczas pokazu rzeczywistych eksperymentów fizycznych 3D nadal można porównać i zweryfikować wyniki w klasycznych formułach. Pozwala to uczniom nawiązać wyraźne powiązanie między rzeczywistym światem a jego modelami matematycznymi, a także rozwija ich umiejętności tworzenia modelu. Inną nowością Newtona jest możliwość łączenia modelowania mechaniki energii elektrycznej i optyki.

 

Newton prezentacja Newton Animacja komputerowa

Wirtualny świat NEWTON v4 zapewnia zupełnie nowy sposób nauki fizyki - badanie prostych maszyn, kinematyki, dynamiki, mechanizmów, termodynamiki, energii elektrycznej i optyki na komputerze w 3D. Newton rządzi się symulowanymi prawami fizyki, pozwalając na budowanie, manipulowanie i badanie eksperymentów interaktywnie, bez ograniczeń modeli fizycznych. Podczas eksperymentowania w Newton można wybierać spośród szerokiej gamy obiektów rzeczywistych lub abstrakcyjnych, od najprostszych ciał geometrycznych (cegła, kula itp.), złożonych instrumentów (stojaków, samochodów itp.), a także ograniczeń (wiele typów złączy i sprężyn). Wybierz z szerokiego wachlarza mechanizmów 3D - elementy osi, koła, koła pasowe, koła zębate, stojaki, dźwignie, krzywki, śruby, paski transmisyjne i inne - aby poznać zasady ich pracy, lub zbadaj animowane działanie systemów mechanicznych z dowolnego punktu widzenia przy użyciu potężnego silnika Newtona. Dodatkowo, można krok po kroku zmontować mechanizmy lub obejrzeć proces montażu jako interaktywny film. Można dostosować ich parametry fizyczne (masa, elastyczność, tarcie itp.); przypisać im siły, momenty lub prędkość. Do każdego modelu można dodać dowolny obiekt Newton za pomocą edytora VRML, możesz też wyeksportować eksperymenty w formacie VRML.

 

Newton prezentacja Newton Animacja komputerowa

Newton w wersji 4 zapewnia unikalne, nowe środowisko 3D do nauki optyki. Dzięki Newtonowi można założyć różne systemy optyczne i pokazać realistyczny widok z silnikiem raytrace firmy Newton. Dzięki dołączonym przykładowym plikom możesz w łatwy i szybki sposób rozpocząć pracę w programie. Możesz je zmienić i symulować ponownie, a zobaczysz, że całkiem proste jest stworzenie niesamowitych demonstracji. Podczas przeprowadzania symulacji ciała zaczynają się poruszać, kierując się ograniczeniami działania, są obracane momentami i zderzają się ze sobą tak jak w filmie. Właściwie można skonfigurować co najmniej jedną kamerę i przechwytywać swoje etapy eksperymentu, zapisując je w pliku AVI. Można również dodać opisy do swoich przykładów, zawierające teksty wyjaśniające, obrazy i formuły. Korzystając z diagramów, łatwo zmierzyć i ocenić wyniki swoich eksperymentów. Na tym samym diagramie można wyświetlić kilka krzywych zdefiniowanych przez użytkownika, dzięki czemu można porównywać zmierzone dane z wynikami teoretycznymi. Możesz również zmienić jednostki wielkości fizycznych.

 

Newton prezentacja Newton Animacja komputerowa

Cechy programu

 1. Pełna zgodość z systemem Vista i Windows 7
 2. Proste maszyny
  1. Dźwignia
  2. Krążek liniowy
  3. Równia pochyła
  4. Klin
  5. Wkręt
 3. Termodynamika
  1. Prawo gazowe (prawo Boyle'a, prawo Charles's, prawo Gay-Lussaca)
  2. Rozszerzalność cieplna
  3. Proces adiabatyczny
 4. Optyka geomatryczna
  1. Soczewki 3D, lustra, pryzmat, itp.
  2. Technologia śledzenia promieniowaniem
  3. Regulowanie parametry odbicia, dyspersji
  4. Obsługa wielu rdzeni
 5. Graficzny edytor równań
  1. Przyjazny dla użytkownika interfejs
  2. Obsługa standardu Unicode
  3. Bogaty format tekstu
  4. Równania zapisywane w formacie MathML i HTLM
  5. Sprawdzanie pisowni
  6. Szybka edycja
  7. Szeroka gama symboli matematycznych: całka, macierz, wektory, operator różniczkowy
 6. Nowe elementy eksperymentu budowlanego (koła pasowe, linowe, itp.)
 7. Nowe eksperymenty (ponad 350 eksperymentów i problemów)
 8. Ulepszony interfejs

Porównanie wersji programu

Porównanie wersji programu Newton


Dokumentacja do pobrania:

Newton User Manuals
Newton Video Tutorials

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl